Opublikowano Dodaj komentarz

Ekologia w świecie druku

Rozwój technologi wcale nie oznacza, że wydanie książki jest w tych czasach kompletnie nie realne. Fakt, że świat papierowych gazet i książek zostaje powoli wyparty poprzez internet oraz czytniki książek dostępne na wyciągnięcie ręki, ale czy musi to być koniec pewnej ery?
Wielu książkoholików nie wyobraża sobie tak drastycznej zmiany. Dla wielu z nich otwarcie papierowej książki, jej zapach jest jak rytuał. Kto w dzieciństwie nie marzył o swojej własnej domowej biblioteczce? O wycieraniu z kurzu swoich ulubionych egzemplarzy? No właśnie..
A kto chciałby wydać książkę i nie móc jej dotknąć? Przewrócić strony? Postawić na półce i być dumnym z własnego projektu? Żyjemy w czasach gdzie ekologia jest numerem jeden. Segregacja śmieci, torby wielokrotnego użytku, naturalne materiały. Jesteśmy co raz bardziej świadomi tego, ile od nas zależy. Są jednak pewne rozwiązania, które sprawią, że możemy być zadowoleni i my i świat,w którym żyjemy. Tak jak nie ubieramy się jedynie wirtualnie, tak nasza książka, również nie musi być wirtualna.
Świat idzie naprzód, a co za tym idzie? Świadomość wyboru. Nikt nie każe kupować nam ubrań ze sztucznych materiałów, możemy wybierać dobrej jakości tkaniny w trosce o nas i nasze środowisko.
Papier jaki wybierzemy na naszą książkę też ma znaczenie. Na rynku pojawia się co raz szerszy wybór papieru ekologicznego, powstającego w 100% z recyklingu. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ papier jest wykorzystywany ponownie i na jego produkcję nie będę wycinane kolejne drzewa. Taki papier znajdziecie również w naszej ofercie. Druk książki już nie musi kojarzyć się z nie ekologicznym składowaniem książek, ani skazywać nas jedynie na ebooki lub audiobooki.
Najważniejszy jest nasz świadomy wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *